Vinařská lokalita

Mladé vinařství sídlí v Blatnici pod Statým Antonínkem, vesnici ležící na jihovýchodě Moravy. Blatnické vinice jsou vysázeny na jihozápadních svazích kopce Svatý Antonínek, nazývaný jako poslední výběžek Bílých karpat. Svatý Antonínek je také navštěvovaným poutním místem. Vinařství v Blatnici má více jak devět století dlouhou tradici a je spjato například s osobou Jana Ámose Komenského.

Mladé vinařství si uvědomuje, že právě odrůda Ryzlink rýnský a burgundské odrůdy Rulandské bílé a Chardonnay jsou pro Blatnici tak typické a vhodné, že je považuje za vlajkovou loď vinařství. Dále také pěstujeme odrůdy Müller Thurgau, Muškát moravský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Frankovku, Zweigeltrebe a Cabernet Moravii.

Putování po bl. bůdách

Cech blatnických vinařů pořádá každoroční akci pro milovníky vína s názvem Putování po blatnických búdách. Termín je každý rok třetí sobotu v květnu.

Těšit se můžete na ochutnávku vín ve více jak třiceti pěti sklepech od 10 do 19 hod, rozvoz koňským spřežením, cimbálová muzika, večerní program, ukázka lidových řemesel, volný vstup do blatnického muzea občerstvení s místními specialitami. V ceně vstupného 900 Kč v předprodeji je degustace ve všech búdách (sklepech), degustační sklenička, taštička, katalog, tužka, poukaz na odběr vína v hodnotě 400 Kč. Více na webu www.VinařiBlatnice.cz